(ФОТО) Изгледајте како Каролина со фустан од Манго, за 3500 денари

Соработката на омилениот женски бренд Манго и Каролина Гочева продолжува. 

Овојпат пејачката носи долг фустан кој ја прати линијата на телото, со сензуален отворен грб и нежно шарен дезен.

Станува збор за комбинација со која може да изгледате елегантно и лежерно, а притоа да се чувствувате удобно во топлите летни денови, поради лесниот материјал.

Ова парче може да го купите во продавниците на Манго за 3490 денари.

Фотографија: Ани/Дими

Шминка и фризура: Зорица Николова

Стајлинг: Алмир Мили