(ФОТО) Креација по која фановите полудеа: Амбросио воодушеви во Кан

Канскиот фестивал и годинава го посетија бројни холивудски ѕвезди, но и звучни имиња од модниот свет. Една од нив беше и 38-годишната Алесандра Амбросио која црвениот килим буквално го претвори во модна писта.

Атрактивната Бразилка се појави во црвен фустан на Џулиен Мекдоналд, а многумина веќе ја прогласија нејзината креација како една од највпечатливите на фестивалот.