(ФОТО) Меган Маркл или Бијонсе: Моден дуел на премиерата на „Кралот лав“

На филмската премиера на новата адаптација на „Кралот лав“, Меган Маркл и Бијонсе привлекоа најголемо внимание. Војвотката од Сасекс и поп-ѕвездата придружувани од нивните сопрузи, блеснаа секоја на свој начин.

Маркл одбра елегантен црн фустан со транспарентни ракави, креација на Џејсон Ву, кој го надополни со чанта на Гучи.

Бијонсе, пак, се одлучи за впечатлива златна креација на Cong Tri.