(ФОТО) МОДЕН ДВОБОЈ: Меган и Кејт заедно на Вимблдон

Борбата за доминација на Вимблдон денеска не се одвиваше само на тениските терени. Светските медиуми пишуваат за модниот двобој на женското финале помеѓу војвотките Кејт Мидлтон и Меган Маркл.

Во само една недела вторпат се појавија заедно во јавноста, а се скенираше буквално сѐ. Од нивната облека до невербалната комуникација, за фановите на најпопуларното кралско семејство конечно да добијат одговор дали навистина Кејт и Меган се во добри односи или во прашање е уште една претстава за публиката.

Во жестока конкуренција, треба да се биде убав, но и скромен. Кејт го „повтори“ зелениот фустан на Долче и Габана кој го носеше и во 2016 година во Канада, а чини 2.150 фунти. Меган, пак, се одлучи за беа кошула која ја искомбинира со здолниште на Бос вредно 350 фунти.

Извор: Индекс.хр

Фото: Гуливер, Гети