(ФОТО) Најубавите фустани на Оскари 2020

Единственото правило оваа година беше дека нема правила. Познатите актерки подготвени позираа во луксузни дизајнерски фустани. На црвениот килим видовме и елегантни модели какви што се носеа во златните времиња на Холивуд, но и неочекувани изданија со светки и тантела.

На листата со најдобро облечени жени очекувано се најде Шарлиз Терон која остана верна на модната куќа Диор. Нејзината колешка Маргот Роби воодушеви во едноставна, но ефектна креација на Шанел.

Шарлиз Терон во Диор

Рене Зелвегер во Армани Приве

Руни Мара во Александар Меквин

Бри Ларсон во Селин

Скарлет Јохансон во Оскар де ла Рента

Маргот Роби во Шанел

Лора Дерн во Армани Приве


Синтија Ериво во Версаче