(ФОТО) Популарни и удобни чизми поради кои Меланија се откажа од штиклите

Очигледно е дека милитаристичкиот стил изгледа моќно и модерно кога го носи првата дама на Америка.

Во последните неколку недели, сопругата на лидерот на САД Меланија Трамп, во неколку прилики беше во посета на војници и претставници на вооружените сили на светските сили.

Софистицираноста е нешто што е секогаш присутно и забележително во стилот на Меланија.Таа знае како да носи нешто и кога од неа не се бара да е гламурозна. Затоа овојпат ја гледаме во струкиран горен ден и едноставни панталони. 

Ваквото облекување не бара многу напор, а Меланија сепак изгледа совршено.

Темно зелени панталони без детали како неутрална основа за блузата со широк појас околу половината, и иконските жолти чизми, добро познат бренд, што се феноменален завршеток на аутфитот на моќната Меланија.