(ФОТО) Сензуална креација: Кејт Мидлтон во досега невидено издание

Војвотката од Кембриџ се појави во необично сензуално издание кое ги изненади сите.

Таа на свечена вечера во Лондон, се појави во бел фустан со потпис на Барбара Касасоле. Оваа креација изненади многумина бидејќи ги открива рамениците, со оглед на тоа дека сме навикнати Кејт да носи строги и затворени модели.

Овој бел фустан, Мидлтон веќе го носеше во 2016-та година, но овојпат има впечатливи модни додатоци кои воодушевија. Салонските на значително висока потпетица со потпис на „Jimmy Choo“ и сребрената чантичка со впечатлива шнола со потпис на „Kiki McDonough“ во вредност од 3400 фунти.