(ФОТО) Шехерезад со „пикси“ фризура и одличен стајлинг, Онур непроменет

Нема кој не ја гледал серијата „1001 ноќ“ со препознатливите ликови Шехерезад, Онур и малечкиот Кан. Овие ликови ги обележаа животите на актерите, кои започна љубовна врска токму по таа серија, а и по многу години и серии тие во нашиот ум се запаметени како Шехерезад и Онур.

Имено Шехерезад или Бергузар Корел и нејзиниот сопруг Халит Ергенч имаа настап кој ги воодушеви нивните фанови. На мини концерт за нивните блиски пријатели во Истанбул, актерската двојка ја испеа песната  „Can't Take My Eyes Off You“ .

Онур изгледа исто како и пред многу години, со брада и проќелава коса. Додека актерката изгледа одлично со својата „пикси“ фризура и веќе не ми помислува да ја пушта косата по која беше препознатлива.