(ФОТО) Синоним за доминација: Костим за капење во црвена боја што мора да го имате

Една од главните работи за летниот период, особено за одењето на плажа е да го имате совршениот костим за капење кој ќе одговара на вашето тело. Затоа изборот на вакво впечатливо модно парче е број еден. 

Овојпат ќе ја кажеме познатата изрека „помалку е повеќе“ и затоа заклучуваме дека доволно е на себе да имате само костим за капење во црвена боја.

Нема двоумење, црвената е синоним за сензуалност. Кога жените носат облека во црвена боја, сигнализираат доминација во однос спротивниот пол, што ги прави уште попривлечни во очите на мажите.

Овој црвен костим за капење зрачи со привлечност, а е омилен меѓу дамите.

Она што е уште подобро е што истиот може да го најдете во продавниците на Bonatti во Македонија, и тоа на специјален летен попуст. Имено од Од 11-ти јули (четврток) до 14-ти јули (недела), во сите Bonatti продавници има: до -30% попуст на костимите за капење од новата колекција, до -50% попуст на долната облека и пижамите и до -50% попуст на костими за капење од претходна колекција во Г.Т.Ц., Зебра, Лиса, Куманово и Охрид.