(ФОТО) Сите аутфити на Јелена Карлеуша на судењата: Без овој моден детал не се појавува

Јелена Карлеуша е една од водечките музички ѕвезди во регионот, а важи и за модна икона, па затоа нејзните јавни појавувања секогаш се на мета на модните критичари.

Имено таа за судењата во Прв основен суд во Белград, секогаш избира отмени и елегантни аутфити.

Интересно е што Карлеуша ниту еднаш не се појави без очила за сонце. Овој моден детал е неизбежен за нејзините судења.