(ФОТО) Топ тренд сезонава: Со овие чизми секој стајлинг изгледа моќно!

Топли, удобни и многу модерни

Бајкерските чизми или познати и како мартинки се популарни веќе неколку години, вклучително и тековната есен и претстојната зимска сезона, но оваа година еден модел се истакна како „задолжителен“ - Белите чизми мартинки.


Тоа е тренд што ги освои љубителите на модата за рекордно време, а стајлингот што се истакнува оваа есен е комплетно црна комбинација на облека со бели бајкерски чизми со црн ѓон. 


Доколку сакате и вие да бидете во тренд и да имате удобни, топли и ултра модерни бели бајкерски чизми, се што треба да направите е да ја посетите веб страницата на групација Fashion group, или да ги посетите нивните продавници и да ги купите убавите бели мартинки со црн ѓон од брендот REPLAY, кои може да бидат ваши за само 6.090 денари.

Дами со стил ги носат во безброј други комбинации - со здолништа, фустани, фармерки, дури и со одела.


Тоа е модел на обувки кој е совршен за студените денови и различни модни стилови, така што лесно може да се вклопи во скоро секое парче облека.


Изберете еднипо ваш стил - едноставни или украсени со детали, со платформа или рамени и ќе бидете во тренд во секоја прилика!


Фото: Инстаграм

Можеби ќе ве интересира:

Пристигна новата колекција во Guess: Безвременска и толку шик!