(ФОТО) Tрендот од 90-тите се враќа: Го носеа скоро сите во Македонија

Мал, но моќен додаток е повторно во мода


Ако растевте во „деведесеттите“, тогаш сигурно ги паметите шнолите во форма на пеперутка, неопходен додаток што се користеше за стилизирање на косата.
Деведесеттите претставуваат деценија во која беа прекршени сите модни правила, а од тој период дојдоа некои од најинтересните трендови кои постепено се враќаат на модната сцена ...

По шорцевите од латекс, чантата „бубрек“ и ѕвонарките, беше најавено враќањето на додаток што македонските жени сакаа да го носат - пластични шноли во форма на пеперутки.
Овој необичен детаљ се појави пред скоро две децении, беше исклучително популарен низ целиот свет и скоро и да нема девојка и тинејџерка која не ги носеше во косата.
Штипките доаѓаат во различни бои, а фотографијата на модниот бренд
Asos, која објави промо-фотографија од манекенка која носи ретро очила и пеперутки во нејзината коса, докажува дека е повторно голем тренд.
Значи, овие шноли не се само за девојчињата, туку и за возрасните.Дали ви се допаѓа овој тренд и дали никогаш би ги ставиле како моден додаток на вашата коса?
Извор: telegraf.rs

7 ретро трендови кои ќе бидат ин оваа пролет и летото: Ги има во плакарот на мајка ви