(ФОТО) Три генерации на мажи од фамилијата Роквиќ: На кого личи синот

Познатиот српски пејач Никола Роквиќ го прослави првиот роденденот на својот син Симеон.


Младото семејство уживаше на прославата, а уживаа и гостите.

И дедо Маринко се гордее со внукот.


Инаку, манекенката Бојана Баровиќ и пејачот Никола Роквиќ, се зближија на Филипините во реланото шоу „Survavior“, подоцна тие стапија во брак.

Нивната прва рожба Леона е родена во 2016 година, а синот Симеон го добија минатата година.