(ФОТО) Удобен и префинет: Најпродаваниот фустан за ова лето

Оваа летна сезона ја одбележуваат голем број трендови, а дел од нив беа актуелни и минатите сезони. Но сепак, само еден модел успеа да ги освои модните трендсетерки ширум светот.

Овој модел на едноставен и сензуален фустан посебно се издвои.

Станува збор за бел, миди фустан со впечатливи копчиња по целата должина и два практични длабоки џебови.

Предноста на овој модел е што нуди безброј начини на комбинирање во однос на тоа дали се работи за кежуал или пак поелегантен изглед, а дополнително пружа комфор и дава доза на неодолива префинетост.