(ФОТО) Вечерва е најважниот моден настан: Топ 6 највпечатливи појавувања на дизајнерите со нивните музи

Во Њујорк вечерва ќе се одржи традиционалниот бал Мет Гала, еден од најважните светски модни настани чија домаќинка е Ана Винтур, уредничката на американскиот „Вог“.

Во исчекување на новите раскошни креации во кои ќе се појават славните, ве потсетуваме на шестте највпечатливи изданија во историјата на црвениот килим на кои дамите позираат со нивните дизајнери.

Сара Џесика Паркер и Александер Меквин во 2006 година

Џон Галијано и Шарлиз Терон во 2006 година

Марк Џејкобс и Мила Јовович во 2012 година

Ема Стоун и Албер Елбаз во 2012 година

Блејк Лајвли и Карл Лагерфилд во 2011 година

Кејт Хадсон, Стела Мекартни, Лив Тајлер и Кејт Босворт во 2009 година

Извор: Elle.rs