Фотографија поради која се шпекулира дека Тамара Драгичевиќ повторно е бремена: Трето бебе на пат?

Откако актерката ја објави фотографијата на Инстаграм, многумина се запрашаа дали е бремена.

Познатата актерска двојка Петар Бенчина и Тамара Драгичевиќ се еден од најскладните бракови на српската актерска сцена, а во медиумите се шпекулира дека повторно ќе станат родители.

Тие веќе имаат две деца, син и ќерка, а сега актерката на својот Инстаграм профил сподели фотографија во тесен фустан на кој се отцртува, би се рекло, труднички стомак. Овој прекрасен пар неодамна отпатува на море, а актерката сподели неколку фотографии без шминка, каде се гледаше дека ништо друго не ѝ е важно освен децата, сопругот и морето.


Тамара важи за една од најубавите актерки во соседството, а семејниот живот не го експонира многу во јавноста.

Сепак, овој пат изгледа дека на ненаметлив начин сепак сакала да ја информира јавноста за радосната вест и за нејзината трета бременост.


Тамара неколку пати зборуваше за семејството и истакна колку ѝ е важно:

- За некои вистинската улога доаѓа на почетокот на кариерата, а за други подоцна. Имав среќа што беше во вистинско време за мене. Бев подготвена за неа. Улогата на Силвана ми беше соодветна и таа целосно ми „легна“. Ова е најголемото и најзначајното во мојата кариера. Бев целосно фокусирана на снимањето, да се чувствувам што подобро во таа улога, да се доближам што е можно повеќе со Силвана и да се задржам и да дадам печат. Не сакав да биде имитација. Тоа беше многу напорна задача за сите нас, бидејќи беше голема одговорност. Тоа се луѓе кои луѓето ги сакаат, за чии животи знаат многу, тоа се импресивни кариери и судбини. Требаше да се помине низ сето тоа, да се даде романтична нота, и сè да биде реално – изјави актерката за „Блиц“ и додаде дека воопшто не ѝ било тешко да го тргне босанскиот акцент.

- Татко ми е роден во Брчко, а имал роднини во Сараево, Вишеград и Чајниче. Ги слушав тие луѓе како дете. Се плашев каде да кажам „ј“. Акцентот не ми беше проблем - низ насмевка признава Тамара.

Сè додека Тамара не ја потврди оваа вест, останува само да почекаме и да ѝ посакаме да ужива во секој момент со нејзините најблиски.


Извор: glossy.espreso.co.rs