(ГАЛЕРИЈА) Од фармерки до коктел фустани: Стилот на Меган Маркл во бременоста

Модното влијание на Меган Маркл е очигледно откако стана член на кралското семејство. Таа привлекува внимание со секој нејзин чекор. 

Првата фотографија на Меган откако објави дека е бремена (Фото: Профимедиа) 

Фустаните со миди должина, високите потпетици и неутралните бои се карактеристики на нејзиниот стил кој иако се прилагодува на секоја прилика, во себе секогаш носи доза на гламур. 

При посетата на Австралија (Фото: Гети) 

За време на бременоста, Меган се појавуваше во разни креации: миди коктел фустани, долги фустани, фармерки во комбинација со високи потпетици и со рамни чевли или сандали, палта, капути кои секогаш беа совршено искомбинирани со чевлите.   

Погледнете ја галеријата: 

Омилените штикли кои ги има во неколку бои (Фото: Профимедиа) 

Во Нов Зеланд се прошета со црни, тесни фармерки (Фото: Профимедиа) 

За време на посетата на Австралија избра плав долг фустан (Фото: Профимедиа) 

Фустанот од Оскар де ла Рента е еден од најубавите кои Меган ги облече за време на бременоста 

Лесен шарен фустан и еспадрили со висока пета (Фото: Профимедиа)