(Галерија) Saint Laurent колекција за пролет 2019

Иако најновата колекција Saint Laurent за пролетта 2019-та година е наменета главно за мажите, немаше недостаток на појава на женски модели на ревијата, што само покажува колку естетиката на овој бренд е унисекс.

Колекцијата на Saint Laurent, создадена од Антони Вакарело, носи шик естетика од Париз, пренесена во Њујорк. По доста ограничена палета на бои, Вакарело претстави мода инспирирана од 1970-тите години, така што моделите во елегантни, едноставни, но интригантни во црна боја, дополнително подобрени со детали од сребро или злато.

Гламур од 70-тите, модернизиран милениумски!