ХОРОСКОП ЗА ВТОРНИК: Бикот ќе слушне невистини за себе, а овој хороскоп ќе се радува на неочекуван приход

Овен 

Овој вторник, бидете свои. Најдобрата верзија од себе. Заборавете на грижите и гледајте како сонцето ќе свети и покрај облаците. 

Бик

Во овој ден може да слушнете невистини за себе. Целта на другата страна е да те оспори. Не давајте им го ова задоволство и поминете со молчеливо достоинство.

Близнаци

Денот ќе ве најде во добро расположение што ќе исчезне брзо како што поминуваат часовите. Не дозволувајте тоа да се случи. 

Рак 

Денес ќе добиете неочекуван приход. Ако износот не е толку значаен, трошете го за лично задоволство. 

Лав

Денот ќе те совлада со задачи, но од попријатните. Бидете сигурни дека нема да можете да успеете со половина од нив. Поставете си реални цели. 

Девица 

Денес ќе добиете пофалба и признание од важна личност. Овде работите не се завршени и вистинска бајка може да се роди меѓу вас. 

Вага

Овој вторник бидете сигурни дека вашите соништа ќе се остварат. Вашата вера во ова е половина твоја победа. 

Шкорпија 

Овој вторник сте повеќе од убедени во вашата правда. Сепак, тоа не значи дека треба да ги заборавите аргументите.

Стрелец 

Сега е време за учење. Дури и ако сте завршиле пред долго време, размислете за тоа што со можете да го пополните своето знаење. 

Јарец 

Не ризикувајте овој ден. Многу е важно да бидете свесни за ресурсите што ви се на располагање и да не ги надминувате.

Водолија 

Овој вторник погледнете се во огледалото со најдобри желби за себе. Треба да ја намалите самокритиката за да се чувствувате подобро. 

Риби 

Подгответе се за авантура овој вторник. Прифатете сè да играте за да го направите предизвикот пријатен .