Илда Шаулиќ на свадбата на брат ѝ ги покани своите најдобри пријателки: Немаше поим какви реакции ќе предизвикаат (ФОТО)

Марина Тадиќ го имаше најоригиналниот стајлинг на свадбата на Шаулиќ, а Дајана Пауновиќ ги воодушеви сите со безвременска елеганција!

Наследникот на кралот на народната музика Шабан Шаулиќ, како што многумина го нарекуваа, се ожени со својата долгогодишна избраничка Марина, која исто така е и бремена, што беше голема неостварена желба на пејачот. А гламурозната прослава не можеше да помине без најдобрите пријателки на неговата сестра Илда.


Имено, веќе е познато дека Илда Шаулиќ има посебна врска со Дајана Пауновиќ и Марина Тадиќ, кои се појавија во неверојатни и сосема различни изданија. Нивното доаѓање засени многу јавни личности, според мислењето на мнозинството!

Дајана Пауновиќ стана позната по своите елегантни тоалети, а и овој пат не отстапи многу. Таа е застапник на ставот помалку е повеќе, а за венчавката на Михајло се одлучи за корсет тесен црн фустан со дискретни линии, додека косата ја собра во пунџа.


Таа избра модел кој оптички го стеснува струкот, што дополнително ја истакна нејзината витка линија. Сандали со црн ефект беа доволни да ја зачинат целата комбинација.

Од друга страна, не помалку креативна беше и пејачката Марина Тадиќ, иако се одлучи за малку полежерна верзија. Таа избра бело-зелен фустан со нитни, а необичниот дезен го привлече вниманието на сите.


Својот стил елегантно го релаксира со кратка бела кошула. Имаше и кафена чанта со многу интересна форма, која ја усогласи со сандали со врвки во иста боја.

Која другарка на Илда е поубава?

Извор: stil.kurir.rs