Јорданската кралица Ранија конечно ја покажа 25-годишната ќерка: Модниот свет „падна пред нозете“ на принцезата Иман (ФОТО)

фото:Profimedia

Кралицата Ранија е обожавана во светот на модата, а се чини дека и нејзината ќерка, принцезата Иман ѝ оставила ист впечаток на Ана Винтур.

фото:Profimedia

Кралицата Ранија се појавила на моден настан и во таа прилика за придружничка ја зела ќерката Иман (25).
Додека Ранија беше облечена во долг жолт фустан, нејзината ќерка беше во црн фустан со минимален дизајн. 

фото:Profimedia

Сепак, нејзината убавина доминираше, а додека нејзината мајка ја запознаваше со модните магнати, Иман тивко ги освојуваше сите околу себе.

фото:Profimedia

Со оглед на тоа што принцезата Иман ретко се појавува на јавни настани, сите светски медиуми ја пренесоа оваа нејзина појава.


фото:Profimedia


фото:Profimedia

фото:Profimedia

Што знаеме за принцезата Иман?

Принцезата Иман е најстарото од четирите деца на кралицата Ранија. Таа неодамна се сврши со успешен архитект и наскоро се очекува гламурозна венчавка.

Иман се занимава со атлетика и ја сака модата, исто како и нејзината мајка.

Горда свекрва: Се вери синот на кралицата Ранија, а таа на идната снаа ѝ кажа нешто што секоја девојка сака да го слушне (ФОТО)


извор:stil.kurir.rs