Како да ги избричите нозете правилно, за 30 секунди и без да се исечете: Повеќето од нас го прават тоа погрешно (ВИДЕО)

Лаура сподели видео во кое објаснува како правилно да ги избричите нозете. Таа тврди дека повеќето жени го прават тоа погрешно, и дека се потребни само 30 секунди за правилно да се избричат ​​нозете.

„Кога го видов овој начин, веднаш го сменив начинот на кој јас ги бричев нозете. Сите ги сапунираме нозете и се бричиме, епа - погрешно! Утрово ми требаа буквално пет секунди по нога за да ги средам. Тоа е најбрзиот начин досега во мојот живот, и можете да ги прекрстите колената и нема да се исечете “, објаснува Лаура во видеото.

Таа потоа покажа дека е правилно да не се одвојува бричот од нозете кога ги средувате. 

ВИДЕО:

@lalalalauren00

Reply to @ccatch1981  knee shaving ##fy ##fyp ##foryou ##shavingtips ##shavinghack

original sound - Lauren Henderson

Нејзиното видео наскоро стана вирално, а некои признаа дека знаеле за овој генијален метод од порано и дека го користат постојано.


извор;zena.blic.rs