Како изгледала партнерката на Џеф Безос пред естетските операции? Ја средила целата коса и иако се чини дека не старее, разликата е јасно видлива

Лорен Санчез на пошироката светска јавност и стана позната како девојка на милијардерот и трет најбогат човек на светот, Џеф Безос, а оваа атрактивна дама често добива критики од јавноста за нејзиниот изглед - многумина тврдат дека со толку пари можела да има многу подобар стил, и тоа но и замерува јавноста и дека е редовен посетител на естетски хирурзи.

Неодамна тројца познати пластични хирурзи за американските медиуми потврдија дека оваа 53-годишна жена речиси сигурно си го затегнала лицето и го оперирала носот.

„Најчесто жените го затегнуваат лицето за да ги задржат младешките контури на лицето и да спречат попуштање на ткивото на лицето, а верувам дека Лорен го направила токму тоа“, истакна д-р Константин Васјукевиќ, експерт за фејслифтинг. 

Д-р Ешан Али исто така верува дека Санчез направила мини фејслифтинг бидејќи „нејзината кожа изгледа затегнато“. Тој смета дека Лорен направила и ринопластика бидејќи „врвот на носот и е многу потенок од порано“. Сепак, д-р Али истакнува дека лично ја запознал Лорен и дека таа „изгледа добро“, како и дека е вообичаено жените во 50-тите да имаат козметички интервенции на лицето.

Експертите веруваат дека Лорен имала и низа козметички, полутрајни зафати како филери за усни, но истакнуваат дека нејзините усни би можеле да изгледаат поубаво. 

„Треба да ги раствори и повторно да ги наполни, очигледно е дека природниот облик на усните е променет и има грутки. Изгледа навистина впечатливо, но и донекаде „преполнето“ во однос на претходните години“, истакнува Памела Вајнбергер, основач на компанија за продажба на хијалуронски филери.

Д-р Рамтин Касир, познат пластичен хирург, истакнува дека целта на естетската хирургија треба да биде освежување, а не менување на изгледот. „Работата што ја направија хирурзите на Лорен не е лоша, но не е ниту одлична, бидејќи поентата е луѓето да изгледаат како што биле, но посвежо и помладо“, заклучил тој.


Фото: Профимедиа

Што прави милионер кога неговата девојка слави роденден: Познатата крадачка на сопрузи наполни 53 години, а Безос вака ја изненади