Каква корона, од овие Македонки во костим за капење бега и најсилниот вирус: На која најдобро ѝ стои?

Познатите македонки се соблекоа, вие одлучете која го има најубавиот костим за капење.


Отворена е сезоната на костими за капење, летото полека започнува, а профилите на Инстаграм на познатите македонски личности пополека почнуваат да изобилуваат со фотографии во бикини.

Многу домашни и регионални sвезди не можеа да одолеат да ги споделат резултатите од тренинзите и вежбањето за време на пандемијата и да ги истакнат нивните извајани фигури.

Марјана Станојковска

Лила Филиповска

Јелена Спенџарска

Антониа Гиговска

Милена Антовска

Викторија Лоба

Па, кој костим за капење е вашиот фаворит?

фотографии:instagram