Кејт Хадсон ги воодушеви сите во Венеција: Фустанот кој го носеше, ретко кој би се осмелил да го облече

Кејт Хадсон избра интересена тоалета за црвениот тепих во Венеција

Актерката Кејт Хадсон се појави на Филмскиот фестивал во Венеција и блесна во светло -црвен фустан.

Храбриот моден избор ги воодушеви фановите на популарната актерка, а таа рече дека самиот фустан е нејзино остварување на сонот.

Избра долг црвен фустан со проѕирен горен дел, целосно проѕирно деколте. 


Чипкани и „пуф“ ракави се исклучително популарни оваа година, а актерката отиде чекор подалеку и донесе екстравагантен модел на фустан од Валентино.Инаку, Кејт Хадсон е мажена за музичарот Дени Фуџикава, а со претходните партнери има три деца.


Фото: Инстаграм/Кејт Хадсон/topfashiontv

Велат дека е најубавата жена од Европа, а сега во чипка и мрежа направи спектакл на црвениот тепих