Проверете каде сте според хороскопот на атрактивност: Овие знаци важат за најубави!

Погледнете го хороскопот за привлечност и убавина за секој знак, од 12-ти до 1-ви.

Сонцето може да биде само во еден знак. За да направите хороскоп, треба да ги знаете месецот, денот, годината, часот и минутата на раѓање. Хороскопот на секоја личност ги содржи сите 12 знаци на Зодијакот.

Нивното влијание врз различни сфери на човечкиот живот зависи од локацијата на планетите во знаците и куќите. Врвот на првата куќа се нарекува Ascendant  (ASC) и го одредува изгледот на личноста

12 место - Ascendant  во Овен

Имате природна дарба да ги возбудувате луѓето и да ги подготвувате за акција. Изгледате младешки, а сепак моќни. Имате светли и привлечни очи и пријатен тен. Овенот има силни и аголни црти на лицето, со истакнати брада, нос и уста. Атлети се, со просечна висина и градба, со руса или црвена коса, заоблени веѓи, исончана кожа, мажествено однесување кај мажите и динамично однесување кај жените.

Изгледот на оние со асцендент во Овен е ексцентричен, често спортски, енергичен. Асцендентот во Овен е склон кон брзина и агилност.

11 место - Ascendant  во Водолија

Стил: класичен шик, симпатичен пријатен, едноставен секси или еклектичен. Преферирате различни бои, но сакате жолта и сина боја. Вашите манири и одење обично се брзи и непредвидливи. Однесувањето или облеката често се невообичаени бидејќи таквите луѓе сакаат да го привлекуваат вниманието на другите.

По правило, оние со асцендент во Водолија имаат привлечни црти на лицето.

10-то место - Ascendant  во Девица

Знакот е познат по својот перфекционизам, што се гледа по неговиот изглед и стил. Вашиот изглед е познат по вашата љубов кон уредноста и чистотата. Таквите луѓе живеат по принципот „помалку е повеќе“. Ова се однесува на облека, шминка, додатоци и фризура.

Стил: софистициран шик, секси и градска мода, скромен или спортски изглед. Девојките со асцендент Девица сакаат бела, јоргована, маслинеста, темно сина боја.

9-то место - Ascendant  во Риби

Луѓето многу ги сакаат Рибите бидејќи можат да бидат особено чувствителни и нежни. Оние околу нив ги гледаат како неземно, скапоцено суштество. Ако имате асцендент во Риби, тогаш изгледате меко и женствено, носите одредена мистична слика за убавина.

Стил: Винтиџ мода, спортски, кежуал шик или лежерно бохо. Преферирате светли бои како бела, крем, пастелни нијанси.

Девојките со асцендент во Риби се релативно мали и пропорционални. Големи, сонливи очи и долги, дебели трепки се исто така вообичаени за овој знак. Оние со асцендент Риби обично се срамежливи и тивки.


Следна страна