Лејди Гага и Дуа Липа во сребрен аутфит: Модата на Греми 2019

Вчеравечер се одржа доделувањето на најважните награди во музичката индустрија, наградите Греми. Дамите овојпат беа во центарот на вниманието и ги собраа поголемиот дел награди.

На црвениот тепих најголемите светски ѕвезди продефилираа во најразлични модни креации. И иако доминираа светкава сребрена боја и нежно розова, присутни беа и оние кои се одлучија за секогаш проверени комбинации во црвена или бела боја.

Меѓу оние кои оставија најголем впечаток се: 

1. Лејди Гага


2. Дуа Липа


3. Ешли Симсон

4. Џенифер Лопез


5. Камила Кабело

6. Хајди Клум7. Семејството Сајрус


8. Бебе Рекса


9. Кејти Пери


10. Карди Би

11. Кајли Џенер