Летни фустани до 1500 денари кои изгледаат многу поскапо: Овие мини и макси модели се на распродажба и се неверојатно шик

Сè уште се актуелни летните попусти, а особено се привлечни кога зборуваме за фустаните на Mango!

Летото е идеално време за експериментирање со стилови, особено кога се во прашање фустаните. Мини, миди, макси... можностите се бескрајни, а модели има во изобилство, особено ако се одлучите да пазарите во една од најпопуларните „high street“ продавници за трендсетерките - брендот „Mango“.

Од слип, до лелеави, па дури и предимензионирани модели на фустани во комбинација со мокасини, патики, влечки или сандали со прерамки кои се врзуваат околу ногата... ова лето имаме безброј аутфити за инспирација. 

*1071 денари, кликнете на фотографијата за повеќе информации

А и доколку сте љубител на едноставни и проверени комбинации, летото е единственото годишно време кога може да си дозволите да носите барем еден фустан во силна боја, како на пример портокалова, розова, зелена...

Во „Mango“ може да се најдат безброј убави модели, а ние издвоивме неколку од најубавите, кои чинат помалку од 1500 денари.

Фустани по цена од 711 денари

(*кликнете на фотографиите за повеќе информации и нарачка)Фустани по цена од 1341 денари

(*кликнете на фотографиите за повеќе информации и нарачка)*ПР објава