Љубов во време на коронавирус: Откријте ја вашата врска

Кој знае, може да се заљубите повторно

Секој има планови за својот живот, или барем во наредните неколку дена, што сака да направи, кој ресторан да го резервира сè додека не се појави нешто што комплетно го менува секојдневието. Нешто наречено коронавирус. Во следните редови, сакаме да споделиме со вас неколку начини да поминете време дома со вашата сакана личност. Без конфликти и со некои заборавени работи кои што сега можат да ви помогнат да се реинвестирате и кој знае, може повторно се заљубите, да ја обновите страста.

* Пуштете ги вашите песни и танцувајте заедно.

* Масажата е одлична за релаксирање, намалување на стресот и преминување кон поголема интимност.

* Играјте друштвени игри за повеќе забава и смеа.

* Вежбајте заедно. Дома, исто така може да спортува.

* Доколку сте во брак, повторно гледајте го видеото од вашата венчавка, сигурно ќе ги промашите слатките и забавни моменти на забавата.

* Испланирајте го одморот, карантинот ќе помине и тогаш повторно ќе патувате.

* Голем број музеи низ целиот свет нудат виртуелни прошетки. Погледнете ги, давајќи ви појасна идеја за вашето следно патување во која насока да одите.

* Појадувајте или ручајте во градината или на балконот, особено во сончеви денови.

* Продолжете со флертувањето испраќајќи си интимни пораки или оставајќи мали белешки.

* Продолжете со романтичното дружење. Можеби звучи глупо, но зошто да не вечераме дома, можете да нарачате храна, поставете свеќи и да облечете убава облека.

* Туширајте се заедно. Од кога не сте го сториле тоа?

* Променете ја рутината во спалната соба.

* Научете да готвите заедно, или ако сакате, гответе заедно.

* Послужете појадок во кревет.

* Гледајте ги сите филмови што сакавте а не можевте да ги гледате.

* Читајте книги заедно, тоа ве приближува. Разговарајте за ликовите.

* Споделете ги емоциите што досега ги криевте.

* Дали има нешто за што сакате да му се заблагодарите на партнерот, но заборавивте да го направите тоа?

* Покажете ја својата емоционална поддршка еден за друг. Карантинот за коронавирусот е тежок за секого. Направете вашата сакана личност да чувствува дека сте туак за неа.

* Бидете инспиративен пример за другите. Споделете на социјалните мрежи колку време поминувате дома со вашата сакана личност и колку тоа е навистина непроценливо.

*Разговарајте, сигурно има нешто да се каже. Значи, како пријатели, а не како љубовници.

* Напишете си љубовни писма, еден на друг

* Побарајте прошка за грешките во минатото.