Македонската Марго Роби во омилената боја на Барби: И костим за капење за тренди лето

Розовата боја е хит боја за ова лето. Посебно она „шеќерна“ розова која е синоним на нежност и елеганција.

Пејачката Викторија Лоба за ова лето направила вистински погодок со бојата на костимот за капење, но и со изборот на куси панталони и кошула кои се во побледо розово варијанта.

Русата коса на Викторија и изборот на бојата одлично и прилегаат.

Очигледно ова лето во светот на модата сè уште има последици од „Барби“ трендот кој беше актуелен изминатиот период поради популарноста на филмот „Барби“ со Марго Роби и Рајан Гослинг.

Фото: Инстаграм