Меланија Трамп поставува модни стандарди: Вака се облекува жена во педесеттите години

Тесен фустан, високи потпетици и кој вели дека жена во педесеттите не е секси

Откако за кратко време ја напушти Белата куќа минатата недела на одбележување на 75-годишнината од крајот на Втората светска војна со положување венци во Националниот трговски центар во Вашингтон, претседателот Трамп реши да организира церемонија во дворот на Белата куќа за да им помогне на оние кои помогнаа во нивната работа, борбата против пандемијата со коронавирус во САД, пишува stil.rs.

Пред гостите на церемонијата во Белата куќа, 50-годишната Меланија Трамп пристигна видно расположена, држејќи се за рака со сопругот, а нејзиниот последен изглед уште еднаш успеа да ја оправда титулата на една од најдобро облечените Први дами.

Овој пат Меланија носеше фустан од Џејсон Ву, чии креации редовно ги носеше поранешната прва дама, Мишел Обама.

Фустанот за кој се реши Меланија, американскиот дизајнер со тајванско потекло го претстави пред модната јавност во 2018 година, и иако веќе не е во продажба, неговата прва цена беше скоро 1.500 евра.

Покрај кројот, кој особено ја нагласува убавата фигура на првата дама, споменатата креација без ракави се издвојува и по ситните цветови, а како и обично, нејзиниот изглед е заокружен со омилените потпетици во портокалова боја од Маноло Блахник.