Месечен хороскоп за февруари: Драстични трансформации за еден знак

Oвен

Проценете ги вашите постапки во претходниот период и сфатете што би требало да промените во вашето однесување.Во февруари ќе бидете под големо влијание на затемнувањето на Месечината, кое ќе донесе мноштво промени. Иако во текот на месецот ќе се појават бројни потешкотии кога станува збор за работата и кариерата, со стабилен и цврст став успешно ќе супеете да се износите со нив. Поради поволните планетарни аспекти, љубовниот живот на Овновите ќе биде динамичен и активен. Слободните припадници на овој знак ќе запознаат интересна личност преку социјалните мрежи. Оние кои се во врска или брак, ќе поминуваат повеќе време заедно и ќе го зајакнат односот. 

Бик

Февруари ќе биде месец кога ќе го постигнете врвот во кариерата. Ќе се покажете како одличен соработник и ќе имате феноменални идеи кои ќе ви донесат напредок во идниот период. Со тоа, ќе имате и финансиска стабилност. Дел од парите ќе вложите, а благодарение на вашите луцидни одлуки и самодоверба, парите за брзо време ќе се дуплираат. Што се однесува до емотивните односи, во текот на овој месец ќе бидат исклучително важни, како резултат на затемнувањето на Сонцето. Многумина ќе бидат соочени со предизвици и ќе мораат да покажат висок степен на емоционална зрелост. Проблематичните врски и бракови ќе имаат можност да се справат со спорните прашања и да изнајдат решение. 

Близнаци

Кон крајот на месецот ќе добиете примамливи работни понуди, но неопходно е темелно да проверите. Финансиската ситуација ќе биде доста поволна во првите две недели од февруари, но подоцна би можеле да имате некои непредвидени трошоци кои ќе се одразат на вашиот буџет. Осамените ќе мораат да бидат трпеливи и да почекаат настанување на нова врска, но можноста за такво нешто ќе се појави околу средина на месецот. Како резултат на активните случувања во секторот на работата, оние кои се во врска или брак ќе наидуваат на негодување и замерки од страна на партнерот. 

Рак

Ќе можете да очекувате значаен напредок во кариерата, особено во втората недела на февруари, а ќе бидете и соодветно наградени. Покрај работата со која се занимавате, ќе имате можност да ја подобрите вашата финансиска состојба. Сите одлуки поврзани со емотивните односи треба да се одложат за подоцна, бидејќи во текот на овој месец, околностите нема да бидат многу јасни. Слободните можат да очекуваат нова врска, но со неа ќе дојдат и одредени проблеми. Уживајте во излегувањата и флертовите, но не очекувајте ништо сериозно.

Лав

Вашата храброст ќе ви обезбеди неверојатни резултати. Вашите цели ќе се реализираат до средината на месецот, а после можете конечно малку и да здивнете. Ќе имате доволно аспекти за подобрување на финансиската состојба, но сепак бидете мудри и оставете нешто на страна, бидејќи надалеку сте познати по прекумерното и непотребното троѓење. Во текот на февруари повеќе ќе бидете насочени на страста и сексот, отколку на нежните прошетки. Слободните Лавови ќе имаат можност да се запознаат со потенцијалниот партнер, додека тие во врска ќе сфатат дека се на добар пат нивниот однос да биде подолг и потраен. Брачните парови ќе бидат зафатени со активности.

Девица

Во февруари Девиците ќе се соочат со конкуренција како во фирмата во која работат, така и надвор од неа. Ќе морате да бидете доволно паметни и вредни да се справите со предизвикот. Доколку имате некои правни проблеми, тие ќе бидат решени до крајот на месецот. Вашиот финансиски статус ќе биде одличен, со можност за раст и експанзија. Осамените Девици имаат големи шанси да го променат својот љубовен статус, бидејќи ќе привлекуваат со својот шарм и неодоливост. Припадниците на овој знак кои се во врска, ќе го зачуваат мирот во партнерските односи. 


Вага

Одлично ќе се снајдете во новото опкружување и со новите должности. Ќе мора да направите драстично различни финансиски стратегии во однос на претходниот период, а тоа вклучува и скратување на непотребните трошоци. Слободните Ваги можат да очекуваат новиот партнер да го запознаат на некоја забава или можеби во странство. Припадниците на овој знак кои се во врска ќе се најдат пред сериозни предизвици и ќе мораат да размислат за својата посветеност во љубовта и евентуалната иднина со сегашниот партнер. За Вагите кои се во брак, февруари е поволен месец, во кој ќе ја планираат иднината и ќе донесуваат важни одлуки. 

Шкорпија

Ќе претрпите драстични трансформации, особено на работното место. Сепак, иако ќе постојат препреки, тоа нема да биде причина да не напредувате. Потребно е само предизвиците пред кои се наоѓате да ги претворите во можности и сигурни во себе да тргнете напред. Финансиските ситуација ќе биде стабилна. Февруари ќе биде многу значаен на емотивен план. Слободните припадници на овој знак новиот партнер би можеле да го пронајдат на социјалните мрежи, или преку некој близок пријател. Оние што се врска или брак, ќе бидат прилично авантуристички расположени. 

Стрелец

Секоја промена за која ќе се одлучите, без разлика дали работите за некој или имате сопствен бизнис, добро би било да ја направите дури на крајот на месецот. Ве очекува турбулентен месец кога станува збор за вашите емотивни односи. Слободните припадници на овој знак би можеле да влезат во нова врска, но и да се соочат со проблеми, додека зафатените би можеле да се одлучат за потомство. Сепак, најважно ќе биде да се зачува хармонијата во односот и да се избегнуваат непотребните бариери. 

Јарец

Постои голема можност за нови бизнис планови, но почекајте до втората декада од месецот. Голем успех може да имаат оние кои се вклучени во семеен бизнис или работат со недвижнини. Што се однесува до финансиите, ќе биде напнато до крајот на март, но подоцна ќе почувствувате одредено подобрување. Иако слободните ќе им бидат магнетно привлечни на спротивниот пол, тие сепак нема да пронајдат соодветен партнер, бидејќи личностите на кои ќе наидуваат ќе сакаат забава, а не посветеност. За оние кои се во врска, ова не е поволен период  за долгорочно планирање и важни одлуки.

Водолија

Постои голема можност да бидете унапредени. Ве очекуваат бројни бизнис договори кои треба да ги реализирате. Февруари ќе биде одличен месец за вашите финансии. Вашиот буџет ќе се зголемува без голем напор, а можно е да дојдете до уште поголеми приходи со помош на вашиот партнер. Слободните Водолии нема да ги интересира сериозни врски, но ќе имаат доста можности добро да се забавуваат. Водолиите кои се во врска ќе имаат потреба од повеќе слобода, а тоа би можело да ја стави врската под прашање. Оние кои се во брак, од партнерот ќе бараат повеќе посветеност и романтични моменти. 

Риби

Невработените ги очекува период на нови можности и перспективи. Финансиската состојба ќе биде одлична. Освен што професијата ќе ви донесе заработка, дополнителни приходи можете да реализирате со помош на пријателите или некој член на семејството. Слободните Риби би можеле да запознаат нов партнер додека брзаат кон реализирање на своите финансиски планови. Оние што се во врска ќе мора да размислуваат попрактично.