Милица Тодоровиќ во еден момент имала 70 килограми: Еве како пејачката успеала да ја доведе линијата до совршенство

Пејачката е на специјална диета од март минатата година.

Милица Тодоровиќ призна дека некогаш имала проблем со килограмите и дека ја започнала борбата кога и било најтешко и кога имала 71 килограм.

Потоа пресекла и целосно му се посветила на режимот и напорните тренинзи, а за неколку месеци успеала да изгуби 15 килограми и повторно да биде задоволна со своето тело.

- Како и повеќето нејзини колеги, Милица се опушти за време на карантинот, не се помрдна, уживаше дома, гледаше филмови и уживаше во разни јадења. Вишокот тежина во таа ситуација е сосема очекувана појава. Сепак, таа реши да не го дочека летото како тиква, туку да го доведе до совршенство, во што и успеа - изјави изворот. Како што понатаму се наведува, пејачката е на специјална диета од март минатата година. Таа го намалила количеството храна што ја конзумирала, но го зголемила бројот на оброци на дневна основа.

Милица честопати ги споделува своите домашни тренинзи со своите следбеници, а во една прилика истакна дека никогаш не се гледала себеси како буцка, но и дека во самоизолација најмногу се посветила на себе си, односно на правилна и урамнотежена исхрана.


- Сите знаеме како да изгубиме тежина, но главно не ја применуваме. Уживам во храната и сакам да јадам! И кога се здебелив, тие неколку килограми вишок ми пречеа - откри во една прилика пејачката.

- Не се гледав себеси како буцка! Сепак, бев свесна дека тоа што го правам не е добро за моето здравје, особено затоа што во моето мени беше претежно пржено, масно и слатко - додаде Милица и откри како ослабела.

- Најмногу ослабев при самоизолација. Имав време детално да се посветам на правилна диета - рече Тодоровиќ и истакна дека сега не може ни да замисли да јаде нешто што претходно редовно конзумирала.