Моќта на астрологијата: Секоја жена опишана со една реченица

Астролозите во една реченица ги опишуваат приоритетите на секој хороскопски знак и нивните погледи кон светот. Дознајте која реченица го опишува вашиот знак, добро се забавувајте и споделете со пријателките.

Овен

Урлам, ама никој не ме слуша.

Бик

Немам причина на никого да му се извинувам

Близнаци

Не сум сама, но се чувствувам осамено.

Рак

Кога се држевме за рака..

Лав

Никој не знае која сум всушност јас.

Девица

Кажи ми зошто се чувствувам осамено.

Вага

Глумам дека сум некоја што не сум.

Шкорпија

Премногу ми е важно за сѐ.

Стрелец

Сакам да не жалам за пропуштените шанси.

Јарец

Не дозволувам светот да се сруши.

Водолија

Покажи ми ја вистинската причина за постоењето.

Риби

Сѐ чувствувам, тоа ми е премногу тешко.

Извор: Космополитен.рс