На еден хороскопски знак му пристигнува голема парична добивка: Дневен хороскоп за 17 март

Лав

Работа: Денес, реорганизирањето на вашиот бизнис и воведувањето нови елементи може да ви ги донесе првите резултати. Проширување на опсегот на работа.

Љубов: Излегувањето со пријателите ви носи предизвик за ново познанство со личност која ќе ви се допадне на прв поглед.

Здравје: Главоболка.

Девица

Работа: Доминантна тема ќе бидат нови деловни договори и потпишување договори. Акцентот е ставен на решавање на документацијата.

Љубов: Девиците кои се незадоволни денес можат да донесат радикални одлуки. Сите резерви на толеранција се исцрпени.

Здравје: Вознемирен стомак.

Вага

Работа: Овој ден ќе одбележи важен деловен состанок. Планетите ви се наклонети и вистинско време е да промените нешто важно.

Љубов: Можно е да имате проблем со семејството. Можни се недоразбирања и различни погледи на важниот проблем.

Здравје: Нервоза.

Шкорпија

Работа: Акцентот е ставен на важни деловни преговори. Со вашите самоуверени перформанси, можете да ги освоите неодлучните и вредни партнери.

Љубов: Страсната авантура за која долго сонувавте може да го одбележи овој ден. Почеток на бурна врска.

Здравје: Нервоза.


Претходна страна  Следна страна