Необична креација, неочекувана чанта: Александра Пријовиќ во лимон-жолт комбинезон за кој би воздивнала и Викторија Бекам

Пејачката присуствуваше на едно отворање во Белград во многу интересна модна комбинација

Една од најпопуларните „Ѕвезди на Гранда“, Александра Пријовиќ е позната по тоа што не се двоуми да облече необични парчиња и попровокативен стил, но секогаш останува во границите на добриот вкус.


Тоа е токму таков необичен комбинезон со ефективна жолта нијанса во кој пејачката се појави синоќа на настан во главниот град. Пријовиќ излезе од скапиот автомобил во парче чиј горен дел е составен од широки траки кои формираат форма на Х и кои го откриваат деколтето и го истакнуваат струкот и рамниот стомак, додека долниот дел е составен од широки панталони кои паѓаат по нозете и завршуваат во трапез ногавици.

Земајќи ги предвид долгите нозе, немавме најдобар изглед на сандалите, а пејачката реши да ја комбинира импресивната боја на облеката со еднакво ефикасна чанта - тоа е многу интензивна сина нијанса.

FOTO: Antonio Ahel/ATAImages


Пријовиќ и дозволи на косата да падне во бранови и се одлучи за умерена вечерна шминка, а како и обично, нејзиниот скапоцен накит во форма на златни нараквици привлече големо внимание.


Фото: Инстаграм