„Никој не ми кажа дека мајка ми умира!“: Мадона во емотивна исповед ги откри најтешките моменти во животот

Кралицата на попот си ја отвори душата како никогаш досега

Минатата недела во Америка се славеше Денот на мајката, а по тој повод пејачката Мадона се присети на својата покојна мајка која почина на само 30 години. Пејачката била мало девојче кога нејзината мајка починала од рак на дојка, а во текот на животот ја прогонувале одредени прашања.

Може да се забележи дека беше забележлив недостатокот на нејзината улога во животот на Мадона, а таа ѝ ја посвети турнејата „Celebration“, а на секој настап публиката имаше можност да види нивни заеднички слики на видео екран.

View this post on Instagram

A post shared by Madonna (@madonna)


- Застанав на сцената зјапајќи во убавото лице на мајка ми 81 изведба по ред. Секогаш се прашував што мисли кога ми мавташе од прозорецот на болницата - напиша Мадона на Инстаграм и се присети на последните денови поминати со неа:

- На денот на нејзината смрт влегов во автомобилот и ја затворив вратата не знаејќи дека последен пат ќе ја видам. Никој не ми кажа дека мајка ми умира... Само ја гледав како мистериозно се распаѓа и потоа исчезна и немаше објаснување освен дека заспала, што го објаснува мојот комплициран однос со спиењето – напиша пејачката.

Иако Мадона имала само пет години кога ја изгубила мајка си, успеала да се сети на неа, а подоцна сфатила колку се трудела нејзините деца да не ги забележат знаците на болеста.

- Се сеќавам и дека знаев дека долго време боледуваше од рак на дојка, па беше многу слаба, но продолжи и ги правеше работите што требаше да ги прави - изјави Мадона за „Тајм“.

Смртта на нејзината мајка ја погоди пејачката и послужи како нејзина мотивација за огромниот успех што подоцна го постигна во текот на нејзината кариера.

- Таа замина, па ја свртев мојата потреба кон светот и реков: „Во ред, немам мајка да ме сака, тогаш ќе го натерам светот да ме сака“.


извор: 24sedam.rs