Новак и Јелена повторно на врвот: „Избравме да одиме по патот по кој одат козите“

Само најдобрите се секогаш на врвот, тоа уште еднаш го потврди Новак

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена решија да се одморат заедно по напорната сезона, а како што имаат навика често, заедно побегнаа да „освојуваат врвови“.

Така, тие избраа позната дестинација за својот одмор - Шпанија и искачување на врвот Ла Конча. Заедно успеаја во новата мисија, а Јелена сподели фотографии и видеа на социјалните мрежи.

View this post on Instagram

A post shared by Jelena Djokovic (@jelenadjokovicndf)


- Уште еден освоен врв, а ние избравме да одиме по патот по кој одат козите... - напиша Јелена и додаде:

- Ауу, денес некако се искачиве на врвот Конча... Како сè изгледа неверојатно убаво од врвот и сите неправилности, тешкотии и предизвици стануваат дел од таа убавина.... Освоен уште еден врв - напиша Јелена.

View this post on Instagram

A post shared by Jelena Djokovic (@jelenadjokovicndf)


Извор: www.telegraf.rs