Од XXS до XXXL: Софија Вергара во комбинезон што одговара на жени од секоја ворзаст и со различна градба на тело

Убавата актерка на својот Инстаграм сподели парче од нејзината најнова колекција - син комбинезон без ракави и со асиметрични ногавици, кој е направен од вискоза и е идеален за носење во текот на летото.

Софија Вергара на својот Инстаграм профил, каде ја следат повеќе од 21 милиони обожаватели, редовно ги споделува своите комбинации на облека за секој ден и празнични моменти. Особено сака да ги споделува креациите што ги дизајнираше самата за нејзиниот бренд Sofia Jeans.

Брендот „Софија фармерки“ се продава во американскиот ланец супермаркети „Волмарт“, а покрај прифатливите цени, парчињата се одликуваат и со голема флексибилност - моделите се прават во големини од XXS до дури 3XL. Софија Вергара дизајнира креации што одговараат на различни типови на тело.

Таа неодамна сподели парче од нејзината најнова колекција - син комбинезон без ракави. Со оглед на тоа што овој модел е многу удобен, со еластична лента на половината и над градите.


Одличен е за дома, за кафе со пријателите, но и за на плажа. 

извор: wanted.mondo.rs

Стил на денот: 9 начини да носите фармерки како Софија Вергара