Освежителна есенска промена на фризурата: Ана Бекута стана огнена црвенокоса (ФОТО)

Ана Бекута изненади со новата фризура - косата ја обои во огнено црвено, а комплиментите не престануваат. 

Веќе долги години пејачката косата ја носеше кафеава, повремено осветлувајќи ја со посветли руси прамени, но сега со стартот на новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“, но и во склад со есенските бои, се одлучи за подрастична промена.

Но, Бекута и порано експериментирала со фризурите.
На страница на Инстаграм, каде што можеме да видиме стари фотографии од познати личности, објавена е една со Саша Матиќ и Ана, а на почетокот можеби нема да ја препознаете пејачката.

View this post on Instagram

A post shared by estradnimuzickivremeplov (@estradnimuzickivremeplov)


Но, не е ни првпат да ја носи косата црвена, пред 27 години исто така имала црвена коса.

View this post on Instagram

A post shared by Ana Bekuta (@anabekuta1)