Храбра трансформација: Кристина Димитри направи драстична промена во имиџот (ФОТО)

Со доаѓањето на есента многу често кај нас се јавува потребата за промена, а секако првото нешто што ни „паѓа“ на памет, е нова фризура.

Започнувањето на есента е идеален период за освежување на вашата коса, а популарни трендови за коса оваа сезона се темните, чоколадни тонови, и секако кратење на косата во боб, никогаш не излегува од мода.

Една таква трансформација направи и поранешната мисица и поранешна сопруга на пејачот Даниел Кајмаковски, Кристина Димитријевска позната како Кристина Димитри.

Долгата руса коса, Кристина ја замени со кратка темнокафеава, а храбрата трансформација ја покажа во видео.

 

Синот на мисицата Кристина и Даниел Кајмакоски наполни 5 години: Роденденска забава со најблиските

Трансформација: Кристина Димитри стана русокоса и објави нови вљубени фотки со момчето

Даниел Кајмакоски ја покажа мистериозната девојка: Дали таа е неговата нова понежна половина?