Синот на мисицата Кристина и Даниел Кајмакоски наполни 5 години: Роденденска забава со најблиските

Давид, синот на пејачот Даниел Кајмакоски и мисицата Кристина Димитриевска наполни 5 години.

Победникот на првата сезона на талент-шоуто „Икс фактор“ и манекенката Кристина го имаат синот Давид , а по нивниот развод, синчето живее со мајката.


Голема роденденска забава, реквизити и конфети го обележаа овој роденден на Давид, а од фотографиите на Инстаграм се забележува отсуството на Кајмакоски.


Даниел е активен на социјалните мрежи, но ниту оваа година не објави пост или фотографија за роденденот на синчето.


Среќен роденден Дваид, имај безгрижно детство.

Фото: Принтскрин Кристина Димитриевска

Освои 10.000 евра и нов автомобил во шоу, доби син па се разведе од мисицата Кристина: Даниел Кајмакоски денес изгледа вака