Овие 5 работи се тајно оружје на секоја самоуверена и успешна дама

Секоја жена е уникатна, но има некои вообичаени одлики кои ги обединуваат успешните и самоуверени дами. Прво, секако е високата самодоверба.

Дури и во аутфитите на ваквите „лавици“ може да се најдат истите работи што ја истакнуваат нивната женственост и убавина.

Да изгледаш самоуверено и да ги крадеш сите погледи кон себе е многу лесно, треба само почесто да одбираш облека или аксесоари кои успешните жени ги носат често.


Обувки на високи потпетици

Сите знаеме дека обувките на висока потпетица ја прават фигурата на жената поубава, визуелно ги издолжуваат нозете и додаваат кај дамите нежност. И покрај тоа, не секоја жена носи често обувки на висока потпетица.  А, тоа е грешка.

Жените со висока самодоверба секогаш го користат она што само ќе заработи поени во очите на посилниот пол. Секоја секојдневна слика во комбинација со високи потпетици ќе изгледа уште поимпресивна. А, самоуверените девојки сакаат да бидат шик!


Скапи додатоци

Дали се сакаш себе си? Љубов и скапи додатоци! Овие работи, како ништо друго, го потенцираат успехот и статусот на нивниот сопственик. Подобро е да имате помалку, но да бидат квалитетни и скапи!

Денес, не е тешко да се добие пристоен предмет за релативно малку пари. Италијанска кожна торба, шпански или скандинавски дизајнерски накит, добра марка на очила за сонце, нараквици, шалови ...

Подобро е да трошите пари и време да барате луксузни предмети, вклучувајќи рачно изработени предмети, отколку да имате стотици евтини додатоци во изобилие.


Фустани и здолништа

Секоја убавица има во својот плакар фустани и здолништа, бидејќи тие ја откриваат нејзината вистинска женственост и најдобро ги истакнуваат доблестите што ги поседува.

Најважно е тука да се избере вистинскиот модел, да се потенцираат добрите страни на телото, а недостатоците да се прикријат.

Моделите што се погодни за скоро секој вид фигура се: Здолниште плисе со должина под коленото и „молив“ здолниште.


Совршени панталони или фармерки

Самопочитта во голема мера се постигнува преку самодоверба. Барајте панталони и фармерки кои совршено се вклопуваат на вашата фигура. Тесен стомак, тркалезен задник, витки нозе - ова е резултат на правилно избрани панталони.

Не случајно пантолоните со висок струк во моментот се многу популарни. Тие го кријат секој стомак и визуелно ги продолжуваат нозете.


Тренди капут

Тековниот капут е предводник на модата! Жената со висока самодоверба знае дека модерното топло палто зборува за нејзиниот вкус, статус и свесност за најновите трендови.

Класиците се безвременски, но модерен капут е парче must have облека кај самоуверената и успешна дама.