(ФОТО) Парче од рајот: Оазата на мир и љубов на Војин Ќетковиќ и Слобода Миќаловиќ

Љубовта меѓу актерите Слобода Миќаловиќ (39) и Војин Ќетковиќ (49) се роди потполно спонтано, а денес важат за еден од најхармоничните брачни парови на домашната сцена. Заедно ги имаат ќерките близначки - Вера и Мила.

Слобода Миќаловиќ и Војин Ќетковиќ се запознаа на снимањето на филмот „Зона Замфирова“, а малкумина сметаа дека ќе се појават искри меѓу нив затоа што и двајцата имаа партнери во тоа време. Познанството од „Зона“ се претвори во блиско пријателство за време на снимањето на вториот заеднички филм „Грабежот на третиот рајх“. Набргу потоа, двајцата се разделија од своите партнери и една летна ноќ во 2004 година ја започнаа својата љубовна врска, која ја крунисаа со брак.

Тие се венчаа на 12.05.2008 година, а на крајот на 2010 година, ги добија сега веќе десетгодишните близначки Мила и Вера, па заедно покрај семејната среќа забележуваат и деловни успеси.

- Се сеќавам на првиот момент кога ја видов, ја снимавме „Зона Замфирова“, а таа беше студентка. Никогаш не гледав на студентките на тој начин, особено затоа што повеќето беа деца. Поминаа неколку дена од снимањето, снимателот ме покани да дојдам да видам нешто. Ја гледав како некој што веројатно ќе снима, не ја гледав како убава или на кој било друг начин. Првпат ја забележав. Не можам да кажам дека како за прв пат беше воодушевена кога ме виде, но омекна - рече Војин.


- Воспитана сум дека семејството е исклучително важно. Мислам дека фактот дека семејствата се распаѓаат е голем проблем на општеството. Сакам да припаѓам и некој да ми припаѓа мене, да имам деца и семејство - рече Слобода.

- Нашиот брак е како и секој друг, се обидуваме да најдеме време за себе затоа што актерската работа е спонтана. Најважно е да се помириме со фактот дека ова е наш живот и дека не треба да бараме да бидеме различни луѓе, да живееме насилно со некој друг живот, вели Боба.

Нивните души Мила и Вера ги собраа најдобрите карактеристики од своите родители, но Ќетковиќ себично признава дека тие се неговата копија.

- Понекогаш се препознавам себеси во некои нивни гестови, но тие сепак се приказна за себе. Од почеток разговарам со нив како со возрасни и неверојатно е што кога ќе ги прашам нешто, и тие ќе ми кажат што мислат за тоа, само ме оставаат без зборови. Но, тие се, пред сè, свои. Почнав да учам многу од моите ќерки - вели актерот.

Семејството со години живеат во својот дом во Белград, но кога и да се појави можност, тие наоѓаат мир од градската гужва во нивната викенд куќа во Чортановци.

Познато е дека популарна актерска двојка ја чува својата интимност од очите на јавноста, па малку луѓе знаат како всушност изгледа нивната оаза на мирот, заглавена во природата.

Станува збор за луксузен имот опкружен со зеленило, кој вклучува голема куќа со базен покрај семејната куќа, малку од тоа успеавме да забележаме на Инстаграм фотографии кои ја покажуваат целата убавина на нивниот дом и како популарната актерска двојка ужива во својата куќа со прекрасен поглед на Дунав.

Погледнете (подолу) во галеријата:

(ФОТО) Ја наследиле нејзината убавина: Мајката на актерките Слобода и Драгана Миќаловиќ

извор: alo.rs/hellomagazin.rs/zenskikutak.rs