Пејачката Симона Поповска стана мајка по втор пат: Доби уште еден син!

Познатата пејачка и дерматолог доктор Симона Поповска вчера го роди своето второ дете.

Поповска на свет донесе син, а засега името на малиот наследник не е познато.

Оваа вест се сподели на Инстаграм а голем дел од јавноста е изненадена со оглед на тоа дека Симона вешто ја криеше бременоста.


Малиот Никола кој е прва радост за пејачката и нејзиниот сопруг се роди лани во април.

View this post on Instagram

A post shared by  (@simonapopovskaofficial)Симона во јуни 2018 се омажи за својот долгогодишен дечко, бизнисменот Крис Поповски.