Пет хороскопски знаци на кои сезоната на Риби им носи голема среќа во љубовта

Започна сезоната на романтични и интуитивни Риби, која ќе донесе среќа во љубовта за петте хороскопски знаци.

Сезоната на Риби започна на 19 февруари 2024 година, а овој период со себе носи грст мотивирачка и романтична енергија.

Бик

Биковите се мотивирани од целосното искуство на љубовта бидејќи подеднакво ги привлекува физичката и емоционалната блискост. Тие бараат партнер со кој длабоко ќе го искусат светот околу нив, а во текот на оваа сезона ги очекува интересно романтично искуство. Тоа е особено добра вест за Биковите, кои порано започнаа врска, бидејќи истата оваа врска ќе се развие во сериозната насока што ја посакуваа, пренесува sensa.hr.

Рак

Раковите се хороскопски знак кој наоѓа мир во блиските односи со семејството и пријателите. Сакаат да поминуваат време со блискиот круг на сакани, а во текот на оваа сезона љубовта ќе им цвета во животот. Слободните Ракови конечно би можеле да запознаат некој достоен за внимание и да си ги отворат срцата како што одамна не го направиле. Одржувањето силни лични граници е многу важно, но тие мора да најдат начин да се поврзат безбедно и целосно емотивно.

Лав

Лавовите се гласни, горди и едноставно сакаат да бидат обожувани, вели астрологот. Љубовните врски им се многу важни бидејќи не ја сакаат осаменоста. Ова ќе биде плодно време за наоѓање љубовник кој конечно ќе одговара на критериумите кон кои се стремат во љубовта. Неопходно е да не се задоволувате со помалку од она што го бараат - спуштањето на критериумите никогаш не е добар чекор за благосостојба во љубовта.

Водолија

Водолиите се верни и лојални и секогаш бараат интелектуална компатибилност кај партнерот. Треба да најдат партнер со кој ќе можат да водат рамноправен дијалог на различни теми, а наскоро во нивниот живот би можела да влезе личност со слични афинитети. Тој ќе запознае некој интересен на необичен начин, што ќе додаде допир на мистерија во оваа врска. Зајакнувањето на љубовта ќе го почувствуваат и Водолиите во долгите љубовни врски - оваа сезона е многу поволна за нив.

Риба

Рибите се еден од најромантичните хороскопски знаци, а познати се по тоа што веруваат во љубов до крајот на животот. Тие се чувствителни и грижливи, а кога ќе ја најдат вистинската личност за себе, ќе направат се за нивната врска да функционира. Од партнерите очекуваат наклонетост и внимание, а нивниот внатрешен глас ги води до најбезбедните одлуки во љубовта. Во оваа сезона потребата за љубов ќе биде понагласена од кога било досега, а можно е да има и големи промени - слободните Риби би можеле да ја запознаат личноста на нивниот живот, а оние кои се во врска конечно ќе одлучат во кој правец ќе продолжи.