Пијте го на празен стомак и масните наслаги ќе се топат: Моќен пијалак за детоксикација

Комбинацијата на овие состојки го прави пијалакот толку моќен што ќе ги стопи сите масни наслаги што ги имате.

Се пие секое утро на празен стомак, а доколку е потребно, ако се чувствувате гладни, можете да го пиете меѓу оброците, пишува Стил.

За да се подготви ќе ви требаат:

* Неколку прстени ананас

* Неколку лисја свежо нане

* 1 лимон

* Парче свеж ѓумбир

* Лажичка мед

Начин на подготовка:

Ставете ананас и ѓумбир во блендер, измешајте сè и на крај исцедете го лимонот, додајте исечкано нане и засладете со лажичка мед.

Овој пијалок ќе започне со процесот на детоксикација, ја исфрла водата и согорува масни наслаги многу брзо.

Ѓумбирот ја крева температурата и со тоа согорува маснотии. Медот има еднаков ефект врз загревањето.

Лимонот и нането ја подобруваат брзината на варење и согоруваат повеќе калории.

Ананасот е клучна состојка во овој пијалок затоа што содржи ензимски бромелаин, кој има корисен ефект врз слабеењето и има антиинфламаторно дејство, со што се елиминира надуеноста. Фруктозата што ја содржи ќе ја потисне желбата за слатки и со тоа ќе го намали внесот на калории.

Извор: glossy.rs

Фото: Profimedia

Јапонска 14-дневна диета: Со евтини производи и супер резултат