По три години љубов: Раперката Карди Би поднесе барање за развод, која е причината?

Странските медиуми утрово ја шират веста дека рап пејачката Карди Би поднела документи за развод. Пејачката наводно открила дека нејзиниот сопруг повторно и е неверен.

Карди токму денес ја покренала судска постапка, за развод од сопругот, а нивното прво рочиште е закажано за 4 ноември.

- Секако дека не е во ред мажот да ја изневерува жената, но сакам да ни дадам втора шанса. Ќе се обидам да ги подобрам односите, ако тоа е можно – оваа го изјави таа пред две години, кога јавноста дозна за првата негова измама, додека сега, очигледно, нивната романса е завршена.


Фото: Profimedia

Можеби ќе ве интересира:

По 15 години од разводот се борат за прекрасна цел: Анистон и Пит ги здружија силите 

Имаа голема љубов проткаена со страст и турбуленции: Но, одлуката на Брижит Бардо ретко кој би ја разбрал