Помоќна и од полуфиналето: Констракта ја освои Европа (ВИДЕО)

Српската претставничка Констракта вечерва се претстави на финалната вечер на Евровизија, а нејзиниот настап беше испратен со овации од публиката во Торино.

Констракта со „In Corpore Sano“ настапи 24-та по ред од вкупно 25-ет земји кои се претставија вечерва, а од нив само еден ќе ја однесе победата.

Погледнете го настапот додека сме во исчекувања на резултатите: