Понеделнички хороскоп: Бикови избегнувајте лутина, Лавовите ќе потрошат многу пари

Овен

Овој понеделник интересното може да дојде од најнеочекуваното место, па затоа не одбивајте понуда за излез, без оглед колку и да ви изгледа здодевно . Исто така, не заборавајте дека тивките води се најдлабоки.

Бик 

Овој понеделник, лутината нема да ве доведе до ништо. Непријатни ситуации секогаш постојат. Избегнувајте луѓе кои шират негативност за да ви помине денот смирено.

Близнаци

Обидете се овој понеделник да ги минимизирате празните приказни. Вие ризикувате да дадете премногу лични информации за себе. Ако започнете, нема да има отстапување. Всушност, не мора да се срамиш од себе.

 Рак 

Овој понеделник, ќе разберете дека разликите не се причина за растојание, туку добра причина да научите нешто ново, па дури и приближување. Не реагирајте веднаш, но обидете се да ги разберете работите. 

Лав

Овој понеделник ќе бидете спремни да потрошите пари, многу пари. Што ако инвестирате во нешто навистина корисно - зошто да не? 

Девица

Овој понеделник ќе сакате да одите далеку во потрага по авантура. Ќе мора да ги намалите овие налети, бидејќи моментот не е погоден за силни доживувања.

Вага

Овој понеделник не се вклучувајте во непознати активности во кои немате доволно искуство. Внимателно проверете ги сите можности и веројатности за да ги избегнете грешките. 

Шкорпија

Проверете ги овој понеделник кога ќе излезете сите електрични апарати и не ставајте ништо во бањата или во кујната. Бидете внимателни кога ракувате со остри предмети.

Стрелец 

Овој понеделник е добро време да обрнете поголемо внимание на она за кое зборувате и, пред сè, како се изразувате себеси. Од тоа како ќе ве разбере човек со кој разговарате ќе зависат многу ваши односи.

Јарец 

Овој понеделник вложете сериозни напори да заборавите на проблемите, погледнете со други очи на она што се случува и забавувате се. Ништо нема да ве спречи да го правиш тоа, освен вие самите.

Водолија 

Овој понеделник потпрете се на старите и проверени методи, сега не е време да барате нешто ново. Имате доволно за себе и не е малку. Немојте да бидете алчни, тоа може да му наштети на вашиот стомак.

Риби 

Овој понеделник обидете се да бидете подобар од себе во секој поглед. Можете да се надминете над тоа и многу повеќе. И за момент, не се сомневајте во своите способности.